سماق و 6 مزیت بهداشتی آن که باید آن‌ها را بشناسید

سماق

6 مزیت بهداشتی سماق‌ که باید آن‌ها را بشناسید

سماق‌ یکی از ادویه‌های پرمصرف در سراسر جهان به شمار می‌آید و دارای طعمی ترش و شیرین با رنگی میان قرمز و بنفش است، و البته دارای عطری فوق‌العاده نیز می‌باشد. علاوه بر این‌ها توان بالقوه‌ی سماق‌ فقط منحصر به عطر و طعم آن نمی‌باشد، این گیاه خوش‌طعم و خوش‌رنگ بدلیل میزان بالای آنتی‌اکسیدان‌ و فلاونوئید موجود در آن، مزایای بسیاری برای سلامتی دارد. در این مقاله می‌آموزیم که سماق‌ چیست؟‌ چگونه تولید می‌شود؟ و چه مزیت‌هایی برای سلامتی بدن دارد؟

سماق‌ چیست؟

سماق‌ یک ادویه‌ی شناخته‌شده در رژیم غذایی مردم منطقه‌ی خاورمیانه می‌باشد و از پودر کردن میوه‌های گیاهی به همین نام بدست می‌آید. این گیاه در خاورمیانه و بطور خاص در کشور سوریه، بصورت طبیعی رشد می‌کند. در آشپزخانه، برای تهیه‌ی غذاهایی که گوشت و مرغ دارند، از سماق‌ استفاده می‌کنند.

در ادامه به بررسی مزایای بهداشتی پودر سماق‌ می‌پردازیم:سماق

  1. کنترل قند خون

سطح قند خون بالا، بسیاری از جنبه‌های سلامت بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بیماری در کوتاه‌مدت می‌تواند علائم خستگی، سردرد، ادرار مکرر و تشنگی را افزایش دهد. البته عواقب شدیدتری در درازمدت خواهد داشت که می‌توان به آسیب‌های عصبی و مشکلات کلیوی اشاره کرد. مطالعات نشان داده است که سماق می‌تواند به حفظ سطح طبیعی قند خون کمک کند. تحقیقی با حضور 41 نفر مبتلا به دیابت انجام گرفت و در آن گروهی از افراد به مدت سه ماه روزانه سماق دریافت کردند. پس از اتمام دوره‌ی مطالعه، میزان قند خون این افراد، 13 درصد کاهش را نشان می‌داد.

این مطلب را از دست ندهید:  هل سبز و یازده مزیت استفاده از آن

علاوه بر این سماق‌ برای جلوگیری از مقاومت بدن در برابر انسولین مفید است، بدین معنا که هر زمان سطح قند خون بالا باشد، سطح انسولین تحت تأثیر قرار می‌گیرد و درنتیجه بدن در برابر اثرات آن مقاومت می‌کند. بر اساس یافته‌های تحقیقاتی که در سال 2014 منتشر شد، سماق می‌تواند در کاهش سطح انسولین مؤثر باشد.

  1. کاهش کلسترول

کلسترول بالا یکی از بزرگ‌ترین عوامل بروز بیماری‌های قلبی است. کلسترول می‌تواند در شریان‌های خونی انباشته و موجب انسداد آن‌ها شود. کلسترول بالا موجب افزایش ضربان و فعالیت بیشتر قلب و همچنین باعث ایجاد مشکلاتی در جریان خون می‌شود. یافته‌های تحقیقاتی جدید نشان داده است که سماق باعث کاهش کلسترول می‌شود. بر اساس تحقیقی که توسط محققین دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شد،‌ مشخص شد که سماق می‌تواند میزان کلسترول و تری گلیسیرید را در موش‌های آزمایشگاهی کاهش دهد. در مطالعه‌ای دیگر که توسط دانشگاه Sutku-Imam در کشور ترکیه انجام شد، مشخص شد که ترکیبی از سماق و زنجبیل موجب کاهش قابل‌توجهی از میزان کلسترول در حیوانات آزمایشگاهی می‌شود.

  1. سرشار از آنتی‌اکسیدانسماق

آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیبات قدرتمندی هستند که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک و از آسیب دیدن سلول‌ها جلوگیری می‌کنند. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که آنتی‌اکسیدان‌ها ممکن است خطر بیماری‌های مزمنی همچون بیماری‌های قلبی،‌ دیابت و سرطان را کاهش دهند. یکی از دانشگاه‌های هندوستان در سال 2015 تحقیق انجام دارد که نشان داد سماق به دلیل محتوای آنتی‌اکسیدانی بالا،‌ در کاهش اثرات دیابت در موش‌ها مؤثر است.

  1. پیشگیری از پوکی استخوان

پوکی استخوان یکی از بیماری‌های شایع است که باعث ایجاد ضعف در استخوان‌ها می‌شود و احتمال شکستگی ‌آن‌ها را افزایش می‌دهد. احتمال پوکی استخوان با افزایش سن، بطور پیوسته افزایش می‌یابد. طبق آمارهای منتشرشده، نزدیک به 25 درصد زنان بالای 65 سال از مشکل پوکی استخوان‌های گردن و ستون فقرات رنج می‌برند. تحقیقات محدودی در رابطه با تأثیر سماق بر پوکی استخوان انجام‌گرفته است. اما مطالعه‌ای که در سال 2015 انجام شد، نشان داد که تجویز عصاره‌ی سماق به موش‌های آزمایشگاهی باعث تعادل پروتئین‌های خاصی در متابولیسم استخوان‌ها می‌شود و این منجر به کاهش میزان پوکی استخوان می‌گردد.

  1. کاهش دردهای عضلانی

اگر از دردهای عضلانی مزمن رنج می‌برید، سماق‌ را در کابینت ادویه‌جات خود اضافه کنید. تحقیقی که توسط دانشگاه Mansoura در مصر انجام گرفت، نشان داد که مصرف سماق‌ با گوشت، به همراه تمرینات هوازی می‌تواند به کاهش دردهای عضلانی بزرگ‌سالان کمک کند. محتوای آنتی‌اکسیدانی موجود در سماق با کاهش خطر التهاب، باعث التیام درد می‌شود. تحقیقی در سال 2009 انجام شد و ثابت کرد که التهاب نه‌تنها به توسعه‌ی بیماری‌های مختلف کمک می‌کند بلکه می‌تواند باعث ایجاد حس قوی درد نیز شود.

  1. مبارزه با سرطان

اگر در اینترنت درباره‌ی رابطه‌ی سماق و سرطان جستجو کنید، صدها نتیجه پیدا خواهید کرد. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام مطالعاتی که در این رابطه انجام‌شده است، صرفاً در شرایط آزمایشگاهی بوده و هنوز بطور کامل بر روی انسان امتحان نشده است. خبر خوب این است که مطالعاتی که درباره‌ی سرطان پستان و سرطان کلورکتال (روده‌ی بزرگ) انجام‌شده است، بیانگر این مطلب می‌باشد که مصرف سماق‌ مانع رشد این سلول‌های سرطانی می‌شود. سماق همچنین می‌تواند در درمان سرطان‌های دیگری مانند سرطان تخمدان، پانکراس و لوسمی مؤثر باشد.

این مطلب را از دست ندهید:  برگ بو و مزایای درمانی آن
کلیدواژه : sumacسماق
لیلی شکیبا